Čistenie a umývanie historických a pamiatkových objektov

Čistenie a umývanie historických a pamiatkových objektov

Pamätihodnosti si rozhodne zaslúžia našu starostlivosť. V priebehu histórie ich lesk a sláva pomaly miznú pod návalmi špiny, machov, plesní a v dôsledku útokov vtákov, či vandalov. Čistiť hodnotné pamiatky nie je to isté ako drhnúť zašlú žulovú dlažbu. Je potrebné k nim pristupovať s mimoriadnou opatrnosťou a vykonať také opatrenia, aby nedochádzalo k opätovnému poškodzovaniu historického povrchu. S hrdosťou môžeme prehlásiť, že spoločnosť Umyjemto má potrebné know-how, čoho dôkazom sú aj referencie od mesta Ostravy, Opavy, Bohumína a ďalších, u ktorých sme za 6 rokov nášho pôsobenia v Českej republike realizovali už mnoho zákaziek.
Naša spoločnosť sa venuje realizácii veľkých aj malých zákaziek. Môžete byť majiteľom domu s historickou hodnotou, či úrad mestskej časti. Čistíme umelecké fasády, radnice, kostoly, a to všetko s cieľom dosiahnutia čo najvyššej spokojnosti našich zákazníkov.

Čistenie historických budov

ZAVOLAJTE NAM ZADARMO!
944 131 260
alebo vyplňte dopytový formulár a my vám zavoláme pre bezplatnú konzultáciu.
Máte otázky alebo chcete nezáväzne naceniť čistenie? Zavolajte nám alebo vyplňte kontaktný formulár! Dohodneme si s vami nezáväznú obhliadku zadarmo.

Špeciálne sochárske práce

Pri niektorých typoch povrchov z ušľachtilých materiálov, ako je mramor, teraco, žula, prírodný kameň, sa sprejová farba môže dostať hlboko do štruktúry a je problematické ju dokonale odstrániť.

Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré nie je možné ani po opakovaných pokusoch odstrániť. V takýchto prípadoch je nutné povolať ďalšiu odbornú firmu, napr. kamenárov, ktorí musia mramor kryštalizovať. V takýchto prípadoch samozrejme prichádza do úvahy úplne iná cena.

Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach je potrebné dopredu počítať s tým, že pri odstraňovaní graffiti z neošetrených povrchov odstránime tiež farbu fasády. V praxi sa postupuje tak, že sa graffiti zosvetlia do najvyššej možnej miery a miesto sa zamaľuje fasádnou farbou. Zamaľovať graffiti ihneď a neodstraňovať ich neprináša dobrý výsledok. Graffiti vo väčšine prípadov vidno aj po pretretí a je vidieť ich pôvodné kontúry.

Odstránenie starých náterov

Historické objekty je potrebné tiež renovovať. Pokiaľ stále neviete, ako si poradiť s odstránením starých náterov, obráťte sa na profesionálov z Umyjemto. Prídeme a náter profesionálne odstránime.
Hravo odstránime všetky disperzné nátery, akryláty, olejové nátery, latexy a omietky so syntetickým disperzným spojivom. A to ako z omietkových fasád, tak aj z prírodných kameňov a iných povrchov. Nami používané prostriedky sú biologicky odbúrateľné a preto nie sú škodlivé voči životnému prostrediu.

Mám záujem o čistení

Referencie

Dopyt, online dotazy

alt-text
Zavolajte nám
Pre objednávku, nacenenie volajte bezplatne 7 dní v týždni
alt-text
Prídeme
Vykonáme skúšku zadarmo a spoločne zhodnotíme stav znečistenia
alt-text
Dohodneme sa
V prípade záujmu dohodneme termín a zariadime objednávku

Mám záujem o čistení

alt-text

CHCETE VEDIEŤ VIAC? ZAVOLAJTE NÁM!

nezáväzné obhliadky a kalkulácie zadarmo
0944 131 260
volajte 24h denne, 7 dni v týždni